O nás

Jsme parta lidiček , kteří milují a žijí (někteří příležitostně) v překrásné části Krkonoš v obci Benecko.

Inspirací k založení společenství nám byl Český krkonošský spolek Ski Jilemice. V roce 1894 se v Jilemnici sešla skupina 16ti lyžařů a zrodila se myšlenka založení spolku. A tak založili Čks Ski Jilemnice. Stanovy tohoto spolku byly kvůli rakousko-uherské byrokracii schváleny královským místodržícím až 15.dubna 1895. Zde jsme také čerpali při rozdělení funkcí. Nemáme tak vysoké cíle, naším mottem je bavit se !


První myšlenka na založení se zrodila na sousedské sešlosti v "Rychtrovce"  v dubnu 2018. A pak už byl jen krok k realizaci.

1. Valná hromada se konala 16.5.2018 v "Seníku" u Honzi Pacholíka. O pohoštění jsme se postarali všici.  Na návrh Pardíka se valná hromada přejmenovala na Čepobití. Odhlasovali jsme kroj, vlajku i pozdrav : "Ať to frčí.... " (převzatý z historického Čks Ski Jilemnice)


Naše pravidla:

Zájemce o členství musí uspět v tajném hlasování zakládajících členů (7) Pokud získá všechny kladné hlasy, je to krůček ke členství ve spolku. To nastane ve chvíli, kdy si pořídí kroj (triko s logem,šátek a turbánek)

Poté následuje zapsání člena do neveřejného seznamu v kronice Sokolíků.